Anglepoise

Jak to všechno začalo: okamžik rozsvícení žárovky
 
V roce 1932 vynalezl britský automobilový inženýr George Carwardine vzorec pro nový druh pružinového mechanismu. Původně měl být součástí systému odpružení vozidla, ale místo toho se něco stalo. Tento elegantní a citlivý vynález, který bylo možné nastavit pod libovolným úhlem tím nejlehčím dotykem, by dokonale fungoval v lampě. Toho dne se v Georgově zahradní kůlně zrodil plán ikonického svítidla Anglepoise.
 

Od té doby zakladatelé značky Anglepoise, rodina Terryových, dohlíželi na vývoj stylu Anglepoise po celých osm desetiletí a vždy zůstávali věrní jejímu svéráznému duchu.

 

Spolupráce s legendami, jako jsou Sir Kenneth Grange, Paul Smith a Margaret Howellová, se postarala o to, aby se značka udržela na špičce britského designu. Jedinečná funkčnost a hravá forma však zůstává stejná. Koneckonců, když jste vytvořili jednu z nejznámějších designových klasik na světě, proč ji měnit? Nyní jsou lampy Anglepoise v domácnostech, kancelářích, hotelech a zahradních domcích po celém světě, a dokonce se dědí z generace na generaci.

Navštívit webové stránky

Ohledně značky Anglepoise nás můžete kontaktovat ZDE

Prohlídka Homeofficecz.cz showroomu

 

 

 
 
 
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím