Top kancelářská židle Vitra ACX Antonio Citterio, 2023

Top kancelářská židle Vitra ACX Antonio Citterio, 2023 Datum: 08.09.2023
 
 
ACX   je desáté kancelářské otočné křeslo, které Vitra vyvinula ve spolupráci s italským designérem Antoniem Citteriem. Kompaktní ACX se svým automatickým synchronizovaným mechanismem nabízí maximální pohodlí pro každého uživatele, aniž by bylo nutné nastavovat kromě výšky sedu – a přitom vykazuje výrazně netechnický vzhled. Konstrukce, materiály, výroba, logistika a údržba ACX jsou navrženy tak, aby bylo dosaženo dlouhého životního cyklu s co nejmenší uhlíkovou stopou.
 
 
 
 
 
 
Tři modely ACX a jejich rozdíly
ACX Mesh: Opěradlo ACX Mesh má potah z úpletu  z recyklovaného  polyesteru s poloprůhledným  vzhledem síťoviny, který zajišťuje ergonomickou  podporu a optimální cirkulaci vzduchu.
ACX Soft: Opěradlo ACX Soft je dodáváno s  polstrovaným potahem z úpletu vyrobeného  z recyklovaného polyesteru, který nabízí nejen  výjimečné pohodlí, ale také dodává židli uvolněný  a příjemný vzhled.
ACX Light: Opěradlo ACX Light, které je dostupné  výhradně v černé barvě, má standardní potah ze síťoviny  a poskytuje  ergonomickou podporu a vynikající cirkulaci  vzduchu.
 
 
 
   
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sit & Work – automatické, rychlé, jednoduché a ergonomické Mechanismus ACX se automaticky přizpůsobí široké škále hmotností uživatele: i velmi lehcí nebo vyšší než průměrní jedinci se mohou posadit a užít si okamžité pohodlí a optimální podporu v celém rozsahu pohybu, aniž by museli cokoliv nastavovat kromě výšky sedadla. Díky tomu je ACX zvláště vhodný pro současná prostředí, ve kterých procesy dynamické spolupráce nahradily dlouhé sezení na stejné židli. 
 
Snížit – šetří čas, prostor, peníze a snižuje CO2
ACX se okamžitě přizpůsobí uživateli a poskytuje dokonalý ergonomický komfort. Jeho design je zredukován na to nejpodstatnější s pouze omezeným počtem komponent, což zjednodušuje servis a údržbu.
 
Recyklace – až 100% recyklovatelné a sestává z přibližně 60% recyklovaných materiálů.  Díly jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, kdykoli je to možné – až 60 % v závislosti na modelu – a lze je na konci životnosti produktu snadno oddělit a znovu recyklovat. V závislosti na zvoleném modelu je tedy ACX až 100% recyklovatelné. Opěradla modelů ACX Mesh a Soft mají trojrozměrný tvarově vypasovaný úpletový potah, který se přetahuje přes rám. Pletený potah je vyroben ze 100% recyklovaného polyesteru.
 
 
 
 
 
  

Ergonomický design s uvolněným domácím vzhledem

 
ACX působí ležérně a uvolněně: se svými čistými liniemi a výběrem pletenin v širokém výběru barev funguje jako designový prvek v kanceláři – místo nezbytného doplňku tolerovaného z hlediska ergonomie. K dispozici je výběr ze sedmi barev, pleteninu lze kombinovat se světlým nebo tmavým rámem židle, což umožňuje širokou škálu konfigurací. Potah sedačky je možné zvolit z doplňkového úpletu nebo z textilie Plano.
 
 
 
Typy a vzorníky látek
 
Quilted Knit je tvarově tvarovaná pletenina vyrobená z recyklovaného polyesteru. Pletený design vytváří větší objem pro větší pohodlí a zároveň vykazuje výraznou strukturu, která propůjčuje definici přední části opěradla ACX Soft.
 
 
 
Knitted Mesh je tvarově vypasovaná pletenina vyrobená z recyklovaného polyesteru, která se používá ve dvou různých hustotách úpletu pro opěradlo ACX Mesh. To nejen poskytuje podporu a cirkulaci vzduchu na všech správných místech, ale také vytváří vzrušující vizuální kontrast.
 
 
 
Grid Knit je tvarově vypasovaná pletenina vyrobená z recyklovaného polyesteru, určená jako potah sedadla pro ACX. Díky svému klidnému, rovnému povrchu lze Grid Knit perfektně kombinovat buď s pletenou síťovinou nebo prošívanou pleteninou, dvěma pletenými látkami určenými pro opěradla.
 
 
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím