Ikonické křeslo Vitra Lounge Chair v novém kabátu

Ikonické křeslo Vitra Lounge Chair v novém kabátu Datum: 10.10.2023

 

"Proč neuděláme aktualizovanou verzi staré anglické klubové židle?" S tímto komentářem Charles Eames zahájil vývoj křesla Lounge Chair, což je proces, který trval několik let. Cílem bylo uspokojit touhu po židli s dostatečnými proporcemi, která kombinuje maximální pohodlí s nejkvalitnějšími materiály a řemeslným zpracováním. Křeslo navržené Charlesem a Ray Eamesovými v roce 1956 stanovilo nová měřítka: je nejen lehčí, elegantnější a modernější než konvenčně těžké klubové křeslo – je také pohodlnější. Díky těmto vlastnostem se křeslo Lounge Chair stalo jedním z nejznámějších návrhů Charlese a Ray Eamesových a dosáhlo postavení klasiky v historii moderního nábytku.

 
 
Lounge Chair je k dispozici od Vitra ve dvou velikostech: s klasickými rozměry a s novými, většími rozměry. Různé kombinace kožených potahů čalounění, barev látek, dřevěných skořepin a podnoží nyní navíc doplňuje bílá edice a černá edice s odpovídajícími detaily.
 
 
Od doby, kdy se křeslo Lounge Chair poprvé začalo vyrábět, vzrostla průměrná lidská výška celosvětově téměř o 10 cm. V úzké spolupráci s Eames Office vyvinula Vitra novou větší verzi, aby si i vyšší lidé mohli užít stejný výjimečný komfort, jaký Charles a Ray Eamesovi zamýšleli svým původním designem z roku 1956.
 
 

Vitra vyrábí křeslo od Charlese a Raye Eamesových za použití stejných výrobních metod od 50. let 20. století.

 

 

 

 

Neomezené kombinace

 

Díky pečlivě koordinovanému výběru materiálů a barev dostupných ve Vitra Color & Material Library lze produkty Vitra bez námahy kombinovat a vytvářet rozmanité, individuální koláže.

 

 

 

 

Podívejte se na to dokonalé zpracování ve verzi tkaniny Nubia. 

Vzorníky kůží a čalounění Nubia naleznete si můžete prohlédnout tady

Nubia je směsová tkanina s velmi živým, přirozeným vzhledem. Jeho jemná spodní struktura je proložena objemnou bouclé přízí, která dodává látce hloubku a měkký, příjemný nádech. Různé kombinace přízí poskytují buď kontrastní nebo klidné barevné kompozice s výrazně středomořským nádechem. Nubia je k dispozici v 11 barvách.

Oblast použití: Domov

Materiál: polyester: 43 %, nová vlna: 30 %, polyakryl: 25 %, polyamid: 2 %

Šířka: 140 cm

Gramáž: 570 g/m²

Odolnost proti oděru: 35 000 Martindale

Stálost na světle: Typ 5

Stálost v otěru: Stupeň 3–4 za sucha a za mokra

Pilling: Stupeň 4

 

 

 

 

Tento produkt navrhli Charles a Ray Eamesovi

 

 

Charles a Ray Eamesovi patří k nejvýznamnějším postavám designu dvacátého století. Jejich práce pokrývá oblasti nábytkového designu, filmové tvorby, fotografie a výstavnictví. Vitra je jediným autorizovaným výrobcem produktů Eames pro Evropu a Střední východ. Když vlastníte výrobek Eames vyrobený společností Vitra, víte, že jde o originál.

 

 

 
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím